הזעת יתר

הזעת יתר, הנקראת גם היפרהידרוזיס היא מצב לא נעים בו מופיעה הזעה מוגזמת, ללא סיבה מוצדקת. אנשים הסובלים מהבעיה, סובלים מהזעה מוגברת בכל שעות היום, ללא קשר לפעילות גופנית או לטמפרטורה בחוץ.

הזעת יתר מתבטאת בדרך כלל בכפות הידיים והרגליים ובבתי השחי, ומלבד הפגיעה בפעילות היום יומית יכולה גם להביא לאי נעימות במפגשים חברתיים. במקרים בהם הזעת היתר נגרמת ללא סיבה ידועה, חשוב להגיע להיבדק אצל הרופא מכיוון שבמקרים רבים היא יכולה להיות ביטוי של הפרעה מערכתית אחרת.

הזרקת בוטוקס

חשוב לזכור שהזעת יתר היא מצב הפיך, וניתן לטפל בה על ידי טיפול בבעיה המקורית, שימוש בתכשירים מסוגים שונים ובמקרים קשים יותר על ידי טיפול כירורגי בבלוטות הזיעה או בעצבים.

לא ניתן לרפא הזעת יתר בעזרת שינוי באורח החיים או שינוי של אופי הפעילות היומיומית, אולם השינויים שלהלן עשויים להקל ולהפחית את הסימפטומים:

  • הימנעו מגירויים המחמירים את התופעה, כמו אכילת מזון חריף או שתיית אלכוהול.
  • השתמשו בדיאודורנט מספר פעמים ביום, רצוי כזה המכיל אנטי-פרספירנט (עדיף היפו אלרגני). אנטי-פרספירנט הוא חומר הפועל להפחתת הזיעה המופרשת בעזרת מלחי אלומיניום.
  • הימנעו מלבישת בגדים צמודים ואטומים והעדיפו בגדים רחבים העשויים מאריגים מנדפי זיעה.
  • ניתן להיעזר בפדים מיוחדים לבית השחי כאשר זה מוקד הזעת היתר.
  • לבשו גרביים מאריגים מנדפי זיעה אשר מכילים אחוז גבוה של Coolmax®. החליפו גרביים פעמיים ביום.
  • העדיפו נעליים מאווררות על פני נעליים אטומות או שימוש בכפכפים.

מה כן ניתן לעשות?

טיפול באמצעות הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס היא חלופה טיפולית חדשה יחסית. בוטוקס הוא חלבון המופק מחיידק הבוטוליניום, שבין שאר השפעותיו (במינון נמוך מאד) חסימת האותות שהמוח משגר לבלוטות הזיעה ובכך מופחתת כמות הזיעה. במסגרת הטיפול מוזרק בוטוקס לאזור המזיע הזעת יתר דוגמת בתי שחי, פנים, כפות ידיים או כפות רגליים. הטיפול בבוטוקס יעיל לפרק זמן של חודשיים עד שמונה חודשים ולאחר מכן יש צורך לחזור על הטיפול.טיפול בהזעת יתר

אז אם נמאס לכם להזיע, נמאסו עליכם כתמי זיעה על הבגדים שלכם ואתם רוצים לנוע בחברה בחופשיות וללא חשש, הנכם מוזמנים לרשת המרפאות Face Clinic  מבית דר קרופניק ולפגוש את צוות היועצים שלנו בפגישת יעוץ ללא עלות, על מנת שנתאים את תוכנית הטיפולים עבורכם.

Summa
Review Date
Reviewed Item
מאמר מועיל על זיעה בבית השחי ואיך להפטר ממנה
Author Rating
51star1star1star1star1star

השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ והדמיה
אזור בארץ:

כתבו לנו
info@drkrupnik.co.il

טלפון :
073-7079007