טיפולי הזרקת בוטוקס

בטוליניום טוקסין (בוטוקס) הוא חומר שמכיל חלבונים המיוצר בידי  חברת אלרגן ומופק מחיידק ה Clostridium botulinum. את החלבון הזה מחדירים בין העצב לשריר והוא וגורם לשיתוק והרפיה של השריר.

הבוטוקס שימש בהתחלה לטיפול בבעיות של פזילה או עין עצלה, בהמשך שימש החומר גם לטיפול בעוויתות לא רצוניות בחלקים שונים בגוף, למשל, הגפיים, הצוואר, העפעפיים ובטיקים. בנוסף לכך, בוטוקס התחיל לשמש לטיפול בבעיות של מיגרנה וגם טיפולים בתופעה של הזעת יתר במקומות שונים בגוף. רק בתחילת המאה ה-21 בתום מחקרים ענפים שבוצעו בחומר, גילו שיש לבוטוקס יכולת לטשטש ולהעלים  את הקמטים דינאמיים בפנים וגם קמטי הבעה.  החומר אושר מאז לשימושים שונים בתחום הרפואה האסתטית, ובתוך זמן קצר הפך למלך הבלתי מעורער של הרפואה האסתטית,  הזרקת בוטוקס  זאת שיטה נפוצה לפתרון בעיות של קמטים בפנים.

הזרקת בוטוקס לפני ואחרי

טיפול בוטוקס יעיל במיוחד לטיפול בקמטי הבעה במצח ובחלק העליון של הפנים , טיפול באזורים כמו: סביב העיניים, במצח ובין הגבות. במקרים מסוימים גם משמש לטיפול  בקמטי הבעה שנמצאים בחלק התחתון של הפנים, באזורים כמו, סביב הפה והצוואר. המטרה של  טיפולי בוטוקס היא השגת מראה עור פנים חלק, לצד הרמת עור פנים וכמובן ליצור הפחתה משמעותית של הקמטים ובכך למנוע, או לפחות לדחות את הצורך בניתוחים פלסטיים ואסתטיים.

היווצרות קמטי הבעה הינה בעיקר כתוצאה מהתכווצויות שרירי הפנים, וגם באופן טבעי  נוצרים קמטים על עור אשר סובל מאובדן אלסטיות. המקומות שבהם בדרך כלל מופיעים קמטים הם מעל לאף, במצח, מסביב לעיניים ובאזור הפה. את הבוטוקס מזריקים בחלק האמצעי העליון של הפנים, אזור בין הגבות נחשב לנפוץ ביותר. כאשר מבצעים טיפול בוטוקס באזורים אלו , מוחלשים באופן זמני השרירים ונמנעת הפעילות שלהם, בצורה זו מחליקים את הקמטים ומתבצעת העלמת קמטים. התוצאות נראות לעיין באופן מיידי, מתקבל מראה טבעי לפנים מבלי לפגוע בהבעה. זהו תהליך בטוח אשר שומר על תוצאותיו לאורך זמן ארוך יחסית. את הטיפול ניתן להשלים עם טיפולי אסתטיקה רפואיים אחרים כמו לייזר ומילוי קמטים בפנים באמצעות חומצה היאלורונית.

בנוסף לכך ניתן להשתמש בבוטוקס לעיצוב מראה הפנים שהוא למעשה פיסול פנים, טיפולי בוטוקס נפוצים הם עיצוב העיניים, הרמת גבות, עיצוב סנטר, קו הלסת והצוואר, וגם טיפול בבעיות אסימטריה. ישנם מטופלים רבים אשר פעמים רבות מבקשים מילוי שפתיים בבוטוקס, מדובר בטעות נפוצה אשר נובעת מבלבול וחוסר הבנה, חשוב מאוד להבין כי בוטוקס לא משמשלמילוי שפתיים זאת מכמה סיבות: העיקרית היא שהבוטוקס איננו חומר מילוי ולכן לא ישיג את האפקט הרצוי של שפתיים חושניות ומלאות, יתרה מכך הבוטוקס משתק את השירים ובטח ובטח שלא היינו רוצים לשתק את שרירי השפתיים, שכן לא נוכל לדבר, לאכול ולבצע את שער הפעולות שהשפתיים שלנו מבצעות.

בוטוקס להחלקת קמטיםחשוב לזכור כי אפוא טיפולי הבוטוקס הנם טיפולים שקל לבצע, עדיין חשוב להעזר ברופא שיש לו ניסיון בתחום, עדיף עם התמחות בביצוע טיפולים אסתטיים. כדאי לזכור גם  כי הבוטוקס במימונים מאוד גבונים  עלול לגרום לנזק בלתי הפיך כי הוא מאוד רעיל. את הרעלן מחדירים מתחת לעור לאזור שצריך באמצעות מזרק עם מחט מיקרוסקופית, זה גורם לשיתוק השרירים שגורמים להופעת הקמטים, וביצוע מוצלח של הטיפול דורש ידע מקיף ודיוק רב מבחינת כמויות החומר ואופן ההזרקה

השימוש בבוטלוניום טוקסין מלווה את הרפואה מזה כארבע עשורים במגוון תחומים, כגון נוירולוגיה ,רפואת עיניים ואורתופדיה. החומר הוכח כבטוח ויעיל אחרי שעבר מחקרים ובדיקות רבות.

הבוטוקס מאושר לשימוש על ידי משרדי הבריאות של יותר משבעים מדינות, כולל ארצות הברית ומדינות אירופה. טיפולי הבוטוקס נהנים מסיכוי נמוך מאוד לתופעות לוואי. יחד עם זאת, ישנן תופעות ללואי לבוטוקס, גם אם נדירות ביותר. תופעות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בתחושת כבדות באזור הראש, תחושה זו החולפת מעצמה תוך פרק זמן קצר. במקרים נדירים יותר עלולה להיות נפיחות ושטפי דם מקומיים, או כאבי ראש שחולפים לאחר כמה ימים.

טיפול בוטוקס ברפואה אסתטית הוא הליך מהיר הנמשך מספר דקות, מבוצע ללא הרדמה ונטול כאבים על פי רוב. טיפול זה מאפשר חזרה מיידית לשגרת החיים ללא צורך בתקופת החלמה והתאוששות. חשוב להבין, במידה והטיפול בוצע בידיו של מטפל בלתי מקצועי עלול הבוטוקס לדלוף אל אזורים אחרים ולגרום לצניחת העפעפיים או הגבות. לכן כדאי שתקפידו לבחור רופא אסתטי טוב ומקצועי, בעל ניסיון וידע רלוונטי בתחום. כדאי לבוא לפגישת ייעוץ עם הרופא אחרי שאתם בקיאים בחומר ולבקש לראות גם דוגמאות של טיפולים שהוא עשה.

לקבלת טיפולי בוטוקס הנכם מוזמנים להגיע לפגישת יעוץ ללא עלות באחד מסניפי רשת המרפאות Face Clinic מבית דר קרופניק, על מנת שהצוות שלנו שלנו יתאים עבורכם את תוכנית הטיפולים הטובה ביותר.

 

Summa
Review Date
Reviewed Item
הזרקת בוטוקס לביצוע טיפולי יופי רק אצל ד"ר קרופניק
Author Rating
51star1star1star1star1star

השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ והדמיה
אזור בארץ:

כתבו לנו
info@drkrupnik.co.il

טלפון :
073-7079007