פילינג

פילינג לטיפוח ותיקון העור

הפילינג הוא  קילוף עור. מקובל לבצע פילינג רפואי המבוצע על ידי רופא , שיכול להגיע עד לשכבות העור העמוקות, מפילינג קוסמטי, המבוצע על ידי קוסמטיקאיות או באופן עצמאי בבית, ומשיג קילוף שטחי יחסית. גם בביצוע פילינג קוסמטי וגם בפילינג רפואי  מקלפים את שכבות העור העליונות, כך שתאי עור רעננים נחשפים במקום תאי עור מתים שמוסרים בקילוף.

הפילינג היווה מאז ימי קדם אמצעי מקובל לחידוש עור הפנים והגוף. במצרים העתיקה, נהגה המלכה קליאופטרה לטבול באמבט חם של חלב אתונות, כדי שעורה יהיה זוהר ויפה. כיום ידוע שחלב אתונות מכיל ריכוז גבוה של חומצת חלב (חומצה לקטית), המסייעת לחידוש תאי העור, על ידי הסרת שכבת התאים המתה. אלפי שנים מאוחר יותר נהגו נשות המלוכה הצרפתית לרחוץ באמבט של תמציות ענבים ירוקים. אלו עשירים בחומצה אלפא הידרוקסית, שמשמשת כיום מרכיב בתכשירי פילינג לעור הפנים.

פילינג קוסמטי מכאני לעומת כימי

פילינג כימי אשר מבוצע על ידי רופא, פילינג רפואי, הוא למעשה תערובת של חומצות אשר נרקחות בבית מרקחת על ידי רוקחים מוסמכים ומאושרים, ולא ניתן לרכוש פילינג אלו בלא מרשם רופא. המטרה של הפילינג הרפואי היא להסיר את שכבת העור העליונה ולחשוף את שכבת העור החדשה שבריאה יותר ובכך להעניק מראה צעיר, בריא וחלק יותר.

ברשת מרפאות Face Clinic  מבית דר קרופניק, הרופאים שלנו משתמשים בפילינג רפואי כימי שמוגדר כפילינג בינוני. פילינג רפואי ‘בינוני’ פועל על שכבות עור עמוקות יותר, ולכן מאפשר טיפול והסרה של קמטים עדינים או של כתמים בעומק העור. הוא יעיל בדרך כלל למשך כשנה.

פילינג כימי , פילינג בינוני הוא אינו פילינג כימי עמוק, אשר מקלף את עור הפנים בשכבות העמוקות. פילינג זה מומלץ לבצע בחדרי ניתוח על מנת להימנע מזיהומים. הפילינג הבינוני מקלף באופן עדין ביותר את עור הפנים, ולמעשה מעניק טיפול פנים בעל תוצאות מדהימות.

על מנת להשיג תוצאות טובות בפילינג הכימי הבינוני, אנחנו ברשת מרפאות Face Clinic  מבית דר קרופניק מבצעים את טיפול הפנים הסדרה של חמישה מפגשים, אחת לשבוע, כאשר המטופלת מגיעה לרופא ומקבלת טיפול פילינג לפנים, בסוף סדרת הטיפולים, המטופלות שלנו מדווחות על עור פנים נקי, זוהר רענן ומתוח יותר.

קוסמטיקאיות ממליצות לבצע פילינג פנים לפני אירוע, מאחר ששיפור מראה העור ומרקמו יתרום להצלחת האיפור ולהשגת מראה פנים זוהר במיוחד.

אזהרות וטיפים

טיפול פילינג יכול להיות מלווה בתחושת גרד ועקצוץ ולאחריה קילוף של העור והופעת אודם מקומי. תופעות לוואי אלה חולפות תוך פרק זמן קצר. לאחר הפילינג מומלץ למרוח כמות גדולה של קרם פנים או גוף, בהתאם לאזור שטופל.

חובה להשתמש באמצעי הגנה נגד קרינת השמש במהלך כול תקופת הטיפול ולאחריה. ככלל, התקופה המומלצת לביצוע פילינג פנים או גוף היא בעונות בהן קרינת השמש פחותה.

אין לבצע פילינג על עור מגורה, עור עם אקנה, וכן במהלך טיפול ברואקוטן שמכיל רטינול (נגזרת של ויטמין A). במצבים אלה לעור הפנים יש רגישות רבה במיוחד וביצוע טיפול פילינג עלול להחמיר את מראה ומצב העור. במקרים של מחלות עור דוגמת הרפס או עור עתיר נימים (קופרוזיס) או מצבי כוויות רצוי להימנע לחלוטין מפילינג.

למי מתאים פילינג רפואי?

פילינג רפואי עשוי לשפר את מראה העור במקרה של קמטים עדינים, נמשים, כתמי זקנה, קרטוזות (כתמי עור אדומים בעלי מעטה קשקשי) או מקרים של עור בעל מרקם זקן, יבש ועייף.

בעלי עור כהה וכן אנשים הסובלים מהרפס בשפתיים (‘פצעי חום’) אינם מתאימים לטיפולי פילינג עמוק או בינוני. הפילינג עלול לגרום להופעת פיגמנטציה כהה, או לחילופין כתמים בהירים שאינם ניתנים להסרה. במידה שמטופל הסובל מהרפס החליט לעבור פילינג, עליו לקבל טיפול למניעת התפרצות ההרפס (על ידי נטילת כדורי ‘אציקלוביר’) כשלושה ימים לפני הפילינג, ושלושה ימים לאחריו. זאת מאחר שקילוף שכבות העור עלול לגרום להתפרצות של הנגיף.

סיבוכים נדירים של פילינג עלולים לכלול כתמי פיגמנטציה כהים או בהירים, זיהום, דלקת, כוויות וצלקות בעור.

חשוב לזכור שפילינג רפואי היא פעולה הדורשת מיומנות מקצועית רפואית. יש לבצעה רק אצל רופא מיומן המבצע תחילה אבחון של סוג העור ואומד את הצלחת הטיפול. טיפול פילינג מוצלח עשוי להניב תוצאות מצוינות שתחזקנה מעמד שנים.

השאירו פרטים לתיאום פגישת ייעוץ והדמיה
אזור בארץ:

כתבו לנו
info@drkrupnik.co.il

טלפון :
073-7079007